Istorinis lentvariečio pasirodymas Ironman varžybose

//Istorinis lentvariečio pasirodymas Ironman varžybose

Istorinis lentvariečio pasirodymas Ironman varžybose

Praėjusį savaitgalį Červijos mieste Italijoje vyko ilgojo ir vidutinio nuotolio triatlono varžybos Ironman. Tai kasmet vis labiau populiarėjančios, daugybėje miestų visame pasaulyje vykdomos varžybos, kuriose savo valią, jėgas ir galimybių ribas išbando vis daugiau sportininkų.

Dar praėjusį pavasarį būtent Italijoje save išmėginti nusprendė ir 8 Trakų triatlono būrelio nariai – Marijus Butrimavičius, Tomas Burbulis, Algirdas Tomas Venclovaitis ir Edgaras Krasavcevas pilnoje (3,8 km. plaukti, 180 km. minti ir 42 km. bėgti), o Renatas Belevičius, Raimondas Gincas, Šarūnas Ūsas ir Jūratė Keinytė pusinėje (1,9 km. plaukti, 90 km. minti ir 21 km. bėgti) distancijose. Trakiečių būrys buvo didžiausias tarp maždaug 50-60 šiose varžybose dalyvavusių lietuvių, kurie atstovavo Kauno triatlono klubą, Team “Ignite”, Triatlono klubą “Tritonas”, kitas komandas, tiesiog Lietuvą ir save asmeniškai.

Visą sezoną vykęs pasiruošimas bei rezultatai žadėjo optimistiškus pasiekimus ir išsikeltų tikslų įgyvendinimą. Pagrindinis tokių varžybų tikslas mėgėjų tarpe dažniausiai yra – finišuoti per tam tikrą laiką. Šį tikslą įgyvendino praktiškai visi trakiečiai, tačiau maloniai nustebino išskirtiniai pasiekimai bendroje varžybų įskaitoje.

Čia įspūdingiausiai pasirodė Tomas Burbulis, kuris pilną distanciją įveikė per 8 val., 29 min., 31 sek., pagerino kitam trakiečiui Marijui Butrimavičiui priklausiusį Lietuvos rekordą ir varžybose užėmė labai aukštą 8-ąją tarp 2 180 finišavusiųjų ir 4-ąją vietą savo amžiaus grupėje. 8 vieta bendroje įskaitoje – taip pat iki šiol aukščiausias istorijoje lietuvio pasiekimas.

Taip pat bendroje įskaitoje puikiai pasirodė ir jau minėtas Marijus Butrimavičius, distanciją iveikęs per 8:48:22 (irgi pagerinęs savo buvusį rekordinį laiką) bei bendroje įskaitoje užsitikrinęs aukštą 29 vietą. Taip pat verta paminėti, kad dviračių rungtyje Marijaus laikas trečias tarp visų dalyvių (180 km. distancija įveikta vidutiniu 41,4 km./h greičiu).

Savo tikslą “išlipti iš 10 valandų” įvykdė Algirdas Tomas Venclovaitis (9:44:21, 254 vieta), šiek tiek iki tokio paties tiklso pritrūko gan rimtų sveikatos problemų prieš pat varžybas užkluptam Edgarui Krasavcevui (10:23:58, 568 vieta).

Puikiai pasirodė ir mūsų pusės distancijos dalyviai Raimondas Gincas (4:48:20, 345 vieta, 1 vieta amžiaus grupėje plaukimo rungtyje) ir tik 28 sekundėmis nuo jo atsilikęs Renatas Belevičius (4:48:56, 352 vieta), savo pasirodymais patenkinti ir Šarūnas Ūsas (5:08:36, 760 vieta) bei Jūratė Keinytė (6:34:04, 2 218 vieta). Viso pusę Ironman distancijos iveikę 2 526 sportininkai. Nepatvirtintais duomenis Raimondas ir Renatas buvo greičiausi tarp lietuvių.

Dar viena džiugi žinia, kad šie asmeniniai rezultatai Tomui ir Marijui suteikė galimybę dalyvauti pačiose svarbiausiose varžybose – 2023 metų Ironman pasaulio čempionate Konoje, Havajuose (JAV). Tai kiekvienais metais spalio mėnesį vykstančios lenktynės, kuriose dalyvauja viso pasaulio elitiniai Pro klasės atletai, bei sportininkai mėgėjai, išsikovoję tokią teisę bet kuriose Ironman varžybose užimdami labai aukštą vietą savo amžiaus grupėje. Trakiečiai bus vieni pirmųjų lietuvių dalyvausiančių pasaulio čempionate.

 

2022-09-23T10:28:26+00:00

Leave A Comment

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Ok